niedziela, 9 sierpnia 2015

Największy kontenerowiec w historii gdyńskiego portu - MSC Asya

7 sierpnia 2015 r.  wpłynął i zacumował lewą burtą przy Nabrzeżu Helskim I Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego największy w historii gdyńskiego portu kontenerowiec MSC Asya.
MSC Asya mierzy ponad 336 m długości i 45 m szerokości. Jego pojemność  to 9580 TEU. Statek został do 9 sierpnia. Po tym czasie uda się w dalszy rejs do Kłajpedy na Litwie. I drugi rodzynek, tym razem wycieczkowiec.

 Costa Pacifica. To piękna jednostka, urządzona z zastosowaniem wielu różnych stylów architektonicznych i nawiązujących do różnych gatunków muzycznych. Na tym statku wszystko zdumiewa. „Statek muzyki” – bo również jest tak nazywany, zapewnia swym gościom niespotykaną i wyjątkową atrakcję – możliwość nagrania własnej płyty w nowoczesnym studiu nagrań, tuż za teatrem Stardust. Można też skorzystać z naturalnych rozmiarów symulatora wyścigów Grand Prix (wyścigi samochodowe) lub spędzić czas przy olbrzymim ekranie na wolnym powietrzu. Statek oferuje również fantastyczne baseny ze zjeżdżalniami, teatr i usługi centrum urody L’Oreal Paris. Dostępne są tutaj ekskluzywne kabiny oraz apartamenty z bezpośrednim dostępem do spa. Goście mieszkający w kabinach Samsara mają bezpośredni dostęp do centrum urody i otrzymują indywidualny pakiet zabiegów. Mają również możliwość korzystania z restauracji „Samsara”, która serwuje dania z tzw. „zdrowej żywności”. Wszystkie kabiny typu Samsara dodatkowo wyposażone są w wagę, szlafroki oraz komplet akcesoriów do kąpieli. Główna dwupoziomowa i bardzo wytworna restauracja a’la carte „New York New York”, została stworzona na wzór lat 30-tych i jest ukłonem w stronę Franka Sinatry. Natomiast bufetowa restauracja Calypso jest mniej formalna i serwuje dania tematyczne – francuskie, włoskie, meksykańskie, azjatyckie i sushi. Na pokładzie Azzuro znalazł się grill bar Ipanema, gdzie prosto z rusztu serwowane są hamburgery, hot-dogi i frytki. Pasażerowie mają do dyspozycji trzy baseny. Jeden – na najwyższym pokładzie – ze zjeżdżalnią oraz dwa mniejsze pokład niżej. Baseny zostały wyposażone w rozsuwane przeszklone dachy „magrodomy”, co sprawia że statek idealnie nadaje się także do zimowych wojaży po Morzu Śródziemnym lub letnich po morzach Europy Północnej. ( statkiwycieczkowe.com)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz