czwartek, 2 lipca 2015

Uwaga na fałszywe e-maile, w których hakerzy podszywają się pod Pocztę Polską

 Niedawno otrzymałem e-mail z Poczty Polskiej o nieodebranej przesyłce i naliczeniu opłat za jej przechowywanie. Okazało się, że Poczta Polska nie wysyła takich wiadomości do swoich klientów i nie wolno naciskać na link w treści wiadomości. Ponadto instytucja nie pobiera opłat za przechowywanie przesyłki i nie żąda adresu e-mail. To tak samo jak z fałszywymi smsami premium informującymi o wygranej, chociaż nie brało się udziału w żadnej loterii.


  
Do Klientów Poczty Polskiej i innych dużych firm, docierają fałszywe wiadomości mailowe, których nadawca podszywa się pod Pocztę Polską S.A. W tych wiadomościach znajdują się często linki do stron internetowych, fałszywe informacje o nieodebranej przesyłce, a nawet polecenie zapłaty za przechowanie przesyłki.

Zalecamy nie otwierać podejrzanych wiadomości, a przede wszystkim prosimy ignorować załączniki i odnośniki, gdyż mogą one zawierać szkodliwe oprogramowanie. Przypominamy, że Poczta Polska nie pobiera opłat z tytułu przechowania przesyłki oraz że nigdy nie przesyła dokumentów spakowanych w pliki ZIP.
Jeśli mają Państwo wątpliwości czy otrzymana wiadomość jest szkodliwa, to prosimy zwrócić szczególną uwagę na jej treść  – takie maile zwykle są niepoprawne gramatycznie, zawierają błędy ortograficzne i stylistyczne – a także na załączniki, które są zapakowane w plik ZIP. Źródło : http://www.poczta-polska.pl/uwaga-na-kolejne-falszywe-e-maile-w-ktorych-hakerzy-podszywaja-sie-pod-poczte-polska/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz