niedziela, 19 lipca 2015

Niby Polska w ruinie, a sprzedaż detaliczna wzrosła prawie 7%
W czerwcu br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 6,6% (wobec wzrostu o 4,7% przed miesiącem oraz o 1,8% w czerwcu ub. roku). W porównaniu z majem br. miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 1,0% (wobec spadku przed rokiem o 0,8%). 


W czerwcu br. wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku utrzymał się w większości grup. Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem najwyższy wzrost odnotowano w podmiotach zajmujących się handlem pojazdami samochodowymi, motocyklami i częściami (o 25,0% wobec spadku przed rokiem o 7,0%) oraz w jednostkach prowadzących pozostałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach (o 8,5% wobec wzrostu o 4,8% przed rokiem). W pozostałych grupach o niższym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem znacznie zwiększyła się sprzedaż w grupowaniu „prasa, książki, pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach” (o 19,3%) oraz „tekstylia, odzież, obuwie” (o 17,6%) Spadek sprzedaży wykazały podmioty zaklasyfikowane do grupy „pozostałe” (o 6,3%).  W okresie styczeń-czerwiec br. sprzedaż detaliczna zwiększyła się w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku o 3,9% (wobec wzrostu o 5,3% w 2014 r.). GUS

2 komentarze:

  1. Czyli wychodzi na to, że Polacy nie tacy biedni ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Może spora część emigrantów przyjechała na urlopy do kraju rodzinnego i wydają zarobione za granicą pieniądze? ;) Szkoda, że nie ma danych co do rodzajów zakupów.

    OdpowiedzUsuń