czwartek, 23 kwietnia 2015

Mistrale dla Sił Szybkiego Reagowania UE do patrolowania granic morskich i misji humanitarnych ?

Mistrale mogą doskonale sprawdzić się do patrolowania granic morskich Unii Europejskiej. W ostatnim czasie bardzo przydałyby się do patrolowania i misji humanitarnej dla imigrantów z Afryki Północnej, którzy uciekając przed wojną i biedą, nader często kończą swoje życie w otchłaniach Morza Śródziemnego płynąc w przeładowanych łodziach.

Finansowanie dla SSR UE w wysokości kilku mld euro ( uzbrojenie, wyżywienie, żołd) z budżetu UE, natomiast żołnierze wydzielani by byli z armii państw członkowskich adekwatnie do ilości europosłów.

http://biznesownik.blogspot.com/2014/11/mistrale-dla-ssr-ue.html :

,,Każda silna gospodarka nie utrzyma się długo bez silnej armii. Zamiast przekazywać nowoczesny, desantowy sprzęt potencjalnemu zaborcy, lepiej spożytkować go we własnym zakresie. Czy stać decydentów UE na taką decyzję? "


Pisałem o powyższym tutaj 20 marca 2014 r. : http://biznesownik.blogspot.com/2014/03/siy-szybkiego-reagowania-ue-embargo-na.html

,,Czy istnieją SSR UE?

Niestety, jeszcze nie, a zamiast supernowoczesny sprzęt przekazywać z państw UE do Rosji, można byłoby go zagospodarować w ramach Sił Szybkiego Reagowania UE. 

Przykładem są dwa bardzo nowoczesne okręty desantowo - szturmoweMistral (Francja ma przekazać Rosji pierwszy z nich pod koniec 2014r) i super nowoczesne centrum szkoleniowe (Niemcy mają sprzedać Rosji). 

Odpukać, żeby ten super nowoczesny sprzęt po prawdopodobnej aneksji byłych republik radzieckich nie został wykorzystany do agresji zbrojnej na państwa członkowskie UE. 

Struktura SSR UE finansowana byłaby z budżetu UE,  a w skład wchodziliby żołnierze sił specjalnych z wszystkich państw członkowskich UE proporcjonalnie do ilości mandatów w Parlamencie Europejskim. Na początek 1 mandat europosła = 2 żołnierzy. "


fot.altair.com.pl/
Mistrale to wielozadaniowe okręty desantowe, o wyporności 21 tys. t, które mogą służyć jako stanowisko dowodzenia, klasyczny desantowiec dla batalionu piechoty lub czołgów, okręt towarowy albo śmigłowiec z 35 maszynami średniej wielkości. fot.altair.com.pl/
Centrum kontroli Gefechtsübungszentrum Heer (GÜZ) w Altmark, gdzie na bieżąco można śledzić przebieg ćwiczeń na poligonie. Obiekt działa od 2001 / Zdjęcie: Rheinmetall

1 komentarz:

  1. Historia emigrantów jest bardzo zasmucająca, ludzie uciekają z krajów ogarniętych wojnami i kolejne ciosy spadają na ich głowy :(

    OdpowiedzUsuń