poniedziałek, 15 grudnia 2014

Test Warszawa- Wrocław: 1 samochód, 2 samolot, 3 pociąg

W niedzielę po raz pierwszy w Polsce szybkie pociągi Pendolino zabrały pasażerów w podróż. Redakcja fly4free sprawdziła, czy jest to najszybsza opcja transportu z Warszawy do Wrocławia. Konkurenci to: BMW X3 z 258KM pod maską i Boeinga 737-800 Ryanaira.


fot. fly4free.pl
 Krzywa czarna – podróż Konrada (pociąg)
Krzywa czerwona – podróż Mateusza i Kamila (samochód)
Krzywa żółta – podróż Eweliny (samolot)

Start i meta
START: 15:30 z okolic stacji Metro Centrum (ekipa samochodowa z miejsca parkingowego wyruszy o 16:00, Konrad na dworzec uda się o tej samej godzinie)
META: około 20:00-20:15, schody pod budynkiem Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych we Wrocławiu (tuż przy dworcu PKP)

I mamy zwycięzców. Trasę z Warszawy do Wrocławia najszybciej pokonali Kamil i Mateusz w BMW. Wyjechali o godz. 16, a na miejsce dotarli o godz. 19.52. Wyprzedzili Ewelinę, podróżującą Ryanair, o 11 minut. Pendolino wciąż zbliża się do dworca Wrocław Główny. Nawet jak przyjedzie o czasie, czyli o godz. 20.06, to zajmie trzecie miejsce w naszym wyścigu. Źródło: fly4free

Czasy przejazdu Pendolino:
Warszawa – Gdańsk    2h58min
Warszawa – Wrocław   3h42min
Warszawa – Kraków    2h28min
Warszawa – Katowice  2h34min

Kraków – Gdynia najpopularniejszą trasą Pendolino

Wielu podróżnych było wczoraj zaskoczonych, że ze stolicy nad morze można dotrzeć już w niecałe trzy godziny. Bezkonkurencyjna jest podróż do Wrocławia, która trwa niewiele ponad 3,5 godziny. Do Krakowa i do Katowic natomiast po raz pierwszy w historii rejsowe pociągi pojechały 200 km/h.  
Pociągi Pendolino pokonały dotychczas ponad 10 tysięcy kilometrów. Pasażerowie kupili już ok. 61 tys. biletów na przejazdy EIP. Dziś PKP Intercity oferuje podróżnym 23 połączenia pociągami Express Intercity Premium. 
Przypominamy, że trwa konkurs #cześćpendolino. Więcej szczegółów na fanpage’u PKP Intercity -Pociąg do podróży.
Pendolino połączyły największe polskie miasta, oferując atrakcyjne czasy przejazdu oraz wyższy komfort podróży. To realna konkurencja dla samochodów, autobusów i samolotów. Pociągi Express InterCity Premium kursują między Trójmiastem, Warszawą, Krakowem, Katowicami i Wrocławiem. Ale nie tylko mieszkańcy największych miast będą mogli na co dzień korzystać z nowoczesnych pociągów. Na trasie Warszawa – Katowice składy zatrzymują się także we Włoszczowie oraz Sosnowcu. Jadąc ze stolicy do Wrocławia - w Częstochowie i Opolu. A w drodze z Warszawy do Gdyni – w Iławie, Malborku, Tczewie, Gdańsku i Sopocie.
PKP IC

1 komentarz:

  1. Mnie by interesowało też porównanie kosztów tych podróży.

    OdpowiedzUsuń