poniedziałek, 17 listopada 2014

Kredyt mieszkaniowy z direct.money.pl

Posiadanie własnego mieszkania lub domu jest marzeniem wielu Polaków. Tułanie się po wynajętych mieszkaniach i wysokie koszty z tym związane znacznie uszczuplają budżet domowy. Pieniądze przeznaczane na opłaty wynikające z kosztów wynajmowania lokum mogłyby z powodzeniem być przeznaczone na pokrycie całkowitej lub częściowej spłaty rat kredytu hipotecznego, zatem zamiast płacić komuś za wynajęcie mieszkania, warto zastanowić się nad zaciągnięciem kredytu mieszkaniowego.

Serwis internetowy money.plhttp://direct.money.pl/kredytymieszkaniowe/ oferuje szeroką paletę kredytów hipotecznych z możliwością wyboru i porównania wśród ofert kilkunastu instytucji finansowych.

Kredyt mieszkaniowy jest polecany osobom, które:
  • planują zakup mieszkania lub domu;
  • chcą nabyć działkę budowlaną;
  • pragną przebudować lub wyremontować nieruchomość;
  • przystępują do budowy domu.
Dla osób posiadających niewielki wkład własny, czas płynie na ich niekorzyść. Zgodnie z rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego S, dotyczącą zasady przyznawania kredytów hipotecznych wkład własny przy zakupie nieruchomości wynosi obecnie co najmniej 5% i jego skala ma przedstawiać się następująco:
- 2015 r. : 10%;
- 2016 r. : 15%;
- 2017 r. : 20%.

Wysokość wkładu własnego będzie zależała również od dodatkowego zabezpieczenia kredytu. Można go obniżyć poprzez: ubezpieczenie kredytu, papiery wartościowe, zdeponowane oszczędności lub rządowe dopłaty z programów mieszkaniowych.


Więcej informacji oraz kontakt z doradcą finansowym można znaleźć w serwisie money.pl.


fot. direct.money.pl/kredytymieszkaniowe/

2 komentarze:

  1. Fajna strona, godna polecenia, bo mają zestawienia licznych banków.

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywiście warto zajrzeć na tę stronę.

    OdpowiedzUsuń