piątek, 20 czerwca 2014

Od 15 lipca na A2 i A4 możliwe automatyczne otwieranie szlabanów

Korki przed bramkami na autostradach mamy z głowy. Od 15 lipca posiadacze urządzeń viaAUTO będą korzystać ze specjalnych pasów ruchu. Szlabany nad nimi otworzą się automatycznie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchamia wydzielone części jezdni do elektronicznego systemu poboru opłat od aut osobowych na 268 km państwowych autostrad. Na A2 z Konina do Strykowa i A4 z Katowic do Wrocławia posiadacze urządzeń pokładowych viaAUTO będą znacznie szybciej pokonywać bramki.

fot. DGP
Urządzenie dla kierowców aut osobowych będzie kosztowało 100 zł, z czego 50 zł będą stanowić doładowania na przejazdy. Dzisiaj za taki pakiet trzeba zapłacić 185 zł. ViaAUTO można kupić na 180 stacjach benzynowych lub w 20 specjalnych punktach dystrybucji. Potem trzeba doładować je przelewem (na numer konta zapisany na urządzeniu), podpiąć do karty kredytowej lub również na stacji benzynowej zasilić impulsami niezbędnymi do pokonywania bramek.

Nowe zasady nie będą obowiązywać na fragmencie A4 Kraków – Katowice zarządzanym przez Stalexport Autostradę Małopolską, odcinek A2 Świecko – Konin (Autostrada Wielkopolska) i A1 Gdańsk – Toruń (GTC). Być może zmieni się to w 2016 r. lub 2017 r. Więcej : forsal

5 komentarzy:

 1. Ciągle za wszystko trzeba płacić pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba, że gronkowiec na basenie lub sepsa w szpitalu ;)

   Usuń
  2. Mnie wkurza te płacenie za wszystko jak i ta chora biurokracja. ;/

   Usuń
 2. Dobija mnie to, że za wszystko trzeba płacić.

  OdpowiedzUsuń