czwartek, 20 marca 2014

Siły Szybkiego Reagowania UE. Embargo na broń z Rosją?

Czy istnieją SSR UE?

Niestety, jeszcze nie, a zamiast supernowoczesny sprzęt przekazywać z państw UE do Rosji, można byłoby go zagospodarować w ramach Sił Szybkiego Reagowania UE. 

Przykładem są dwa bardzo nowoczesne okręty desantowo - szturmowe Mistral (Francja ma przekazać Rosji pierwszy z nich pod koniec 2014r) i super nowoczesne centrum szkoleniowe 
(Niemcy mają sprzedać Rosji).

Odpukać, żeby ten super nowoczesny sprzęt po prawdopodobnej aneksji byłych republik radzieckich nie został wykorzystany do agresji zbrojnej na państwa członkowskie UE. 

Struktura SSR UE finansowana byłaby z budżetu UE,  a w skład wchodziliby żołnierze sił specjalnych z wszystkich państw członkowskich UE proporcjonalnie do ilości mandatów w Parlamencie Europejskim. Na początek 1 mandat europosła = 2 żołnierzy.


fot.altair.com.pl/
Mistrale to wielozadaniowe okręty desantowe, o wyporności 21 tys. t, które mogą służyć jako stanowisko dowodzenia, klasyczny desantowiec dla batalionu piechoty lub czołgów, okręt towarowy albo śmigłowcowiec z 35 maszynami średniej wielkości.
 fot.altair.com.pl/
Centrum kontroli Gefechtsübungszentrum Heer (GÜZ) w Altmark, gdzie na bieżąco można śledzić przebieg ćwiczeń na poligonie. Obiekt działa od 2001 / Zdjęcie: Rheinmetall

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz