wtorek, 18 marca 2014

Niemcy sprzedają Rosjanom 4 polskie koncesje wydobywcze


RWE-Dea-Areal-photo-of-the-drilling-facility-Voelkersen-Germany
Niemiecki koncern RWE sprzedał swoją jednostkę zajmującą się wydobyciem ropy i gazu RWE Dea funduszowi inwestycyjnemu LetterOne Group, należącym do holdingu Alfa Group. Jego największym akcjonariuszem jest rosyjski oligarcha Michaił Fridman. Do niemieckiej firmy należały 4 koncesje na poszukiwanie węglowodorów na południu Polski, na obszarze których złoża ropy naftowej oraz gazu ziemnego. 
Wartość dokonanej transakcji opiewa na kwotę 5,1 mld euro. Więcej: gazlupkowy

Myślałem, że Unia Europejska stanowi gospodarczą jedność. Ponadto w latach 80 -tych ubiegłego wieku Władimir Putin prowadził działalność szpiegowską jako agent KGB w Dreźnie, gdzie infiltrował miejscowe środowisko uniwersyteckie. Możliwe, że w swoich dalekosiężnych planach ma zaanektowanie wschodnich Niemiec, wskaże jak pisał Schmidt-Eenboom zostawił w NRD nie jedną kochankę:w sprzeczności z tworzonym później przez nią wizerunkiem idealnego małżeństwa [Ludmiła] skarżyła się [wtedy], że małżonek stosuje przemoc domową i miewa liczne romanse. Więcej: polskatimes  Niemieckie gazociągi w większości już prawie ma:
Rosyjski koncern energetyczny Gazprom przejmie latem, w ramach wymiany majątku z niemiecką firmą BASF, znaczną część niemieckiej infrastruktury dystrybucji gazu ze zbiornikami na paliwo w Niemczech - podał w środę 12.03.2014r. dziennik "Die Welt".
Obie firmy podpisały umowę w tej sprawie 23 grudnia zeszłego roku. Komisja Europejska zaakceptowała transakcję bez żadnych warunków - czytamy w niemieckim dzienniku. Realizacja umów spodziewana jest w połowie 2014 roku. gazownictwo.wnp.pl

1 komentarz:

  1. Z tego wynika, że UE coś słabo dba o interesy swoich członków ;)

    OdpowiedzUsuń