wtorek, 11 lutego 2014

UE straciła 8 mln miejsc pracy. Pogodzić klimat i gospodarkę

Od 2008 r. w krajach UE zlikwidowano ok. 8 mln miejsc pracy w przemyśle. Inne kontynenty rozwijają swoje bogactwo a my już tego nie robimy, lub robimy zbyt wolno. Szansą na stabilny i trwały rozwój gospodarczy jest duży udział przemysłu w gospodarce. Przykładem takich rozwiązań może być "pakt odpowiedzialności", którego projekt w styczniu br. przedstawił Francois Hollande, prezydent Francji. Celem paktu jest i zwiększenie zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń podatkowych dla przedsiębiorstw.
Pogodzić klimat i gospodarkę
Fundamentalną kwestią jest zapewnienie spójności pomiędzy unijnymi politykami: klimatyczną, energetyczną, przemysłową i handlową, tak aby realizowane w ich ramach działania wzajemnie się wspierały. Obecnie widoczny jest prymat polityki klimatycznej, której bardzo ambitne cele mogą negatywnie wpłynąć na konkurencyjność europejskiego przemysłu i stanowią dla niego realne zagrożenie. Więcej :  wnp
 fot.gazetapraca.pl
Obecna polityka klimatyczna UE ( najwięksi truciciele świata: Chiny, USA i Rosja nie przystąpiły) doprowadza do zwiększenia obciążeń podatkowych oraz znacząco zwiększa  koszty inwestycji, aby spełnić wysokie normy. Niestety, przy ograniczonych inwestycjach wzrasta bezrobocie. Odnoszę wrażenie, że nierzadko flora i fauna jest stawiana wyżej od homo sapiens.

1 komentarz: