poniedziałek, 24 lutego 2014

Gibraltar zremisował ze Słowacją 0-0. Narodowy a hala łyżwiarska

19 listopada 2013 roku reprezentacja Gibraltaru rozegrała pierwszy oficjalny mecz międzynarodowy pod egidą UEFA. Na stadionie w portugalskim Faro, Gibraltarczycy zremisowali 0–0 z reprezentacją Słowacji w meczu towarzyskim. Więcej: wikipedia
Znając formę reprezentacyjną naszych piłkarzy ( nie mylić z grą w klubach), to po remisie Gibraltaru ze Słowacją, trzeba będzie znowu cudu, aby nie przegrać z państwem liczącym 30 tysięcy mieszkańców i mającym korzenie brytyjskie. Polska grupa śmierci na eliminacje do Euro 2016: Niemcy, Irlandia, Polska, Szkocja, Gruzja, Gibraltar. Miejsca w rankingu FIFA z 13 luty 2014r.: Niemcy - pozycja nr 2, Szkocja - 34, Irlandia - 67, Polska - 70,  Gruzja - 103, Gibraltar - ? oraz Słowacja - 54. Mam nadzieję, że linia pomocników ofensywnych będzie grała w linii oraz nie dalej niż 15 m od napastnika, aby Lewandowski nie był osamotniony w grze zespołowej, jaką niewątpliwie jest piłka nożna.


fot. wikipedia.org

Stadion Narodowy kosztował około 2 mld zł ( 2000 mln zł), a miesięczny koszt utrzymania to 3,5 mln zł - rocznie to 42 mln zł. Duma narodowa bezcenna, gra piłkarzy denna. Ze ślizgawki na Narodowym w ciągu miesiąca skorzystało aż 100 tysięcy osób. Potencjał jest i sukcesy na olimpiadzie także, a zadaszonego toru łyżwiarskiego brak. Koszt budowy, to około 35 milionów zł, czyli mniej niż roczne utrzymanie Narodowego i 1/57 wartości stadionu. 
Wykorzystanie zadaszonej hali zimowej:
- łyżwiarstwo szybkie,
- short track,
- curling,
- łyżwiarstwo figurowe,
- ślizgawka dla amatorów.
I wszystko czynne nawet do 10 miesięcy w roku, a nie jak obecne odkryte tory, zależne od aury.

2 komentarze: