środa, 13 listopada 2013

Organizacja Water UK pozytywnie o gazie łupkowym


Organizacja Water UK, skupiająca największych brytyjskich dostawców wody pitnej, kończy prace nad raportem dotyczącym wpływu eksploatacji gazu łupkowego na bezpieczeństwo dostaw wody. Raport wskazuje potencjalne zagrożenia, ale stwierdza, że można je z powodzeniem wyeliminować.

Choć sam raport nie ujrzał jeszcze światła dziennego, to przedstawiciele organizacji zdradzili już kluczowe wnioski. Najważniejsze jest to, że wszystkie potencjalne zagrożenia wynikające z poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego mogą być skutecznie zminimalizowane poprzez współpracę spółek z obu branż. 
Poza tym, wydobycie gazu łupkowego na szeroką skalę pozytywnie wpłynie na redukcję emisji dwutlenku węgla. 

 
Po wywierceniu odcinka poziomego do otworu wpuszczana jest kolumna rur eksploatacyjnych, do której ponownie wtłaczany jest zaczyn cementowy. Wypełnia on przestrzeń między rurą eksploatacyjną a skałą, uszczelniając ją. Więcej: http://www.lupkipolskie.pl/strefa-wiedzy/fakty-o-gazie-lupkowym?faktId=6122

5 komentarzy:

 1. z tym gazem łupkowym to już się trochę pogubiłam i nie wiem czy dobry, czy zły :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest dobry i bezpieczny. Więcej: http://www.lupkipolskie.pl/strefa-wiedzy/fakty-o-gazie-lupkowym?faktId=6122

   Usuń
  2. Dobrze wiedzieć, bo ja też się pogubiłam i w końcu nie wiedziałam, co i jak z tym gazem :)

   Usuń
 2. jejku a ja nic na ten temat nie wiem...

  OdpowiedzUsuń
 3. Andrzeju, przecież tak naprawdę to Polska już tych łupków nie ma, a mogło być z tego naprawdę wiele korzyści, cóż skórka na niedźwiedziu już podzielona, przykre.
  Ktoś inny zgarnie duuuże pieniądze.

  OdpowiedzUsuń