wtorek, 24 września 2013

Zemsta referendalna: POW ominie Ursynów?


Czy jest sens budować dalszy ciąg obwodnicy Warszawy S2 tunelem przez Ursynów? A może rozważyć wariant z ominięciem Ursynowa i dalej przez Wisłę i Skrzypki wg dotychczasowego planu. Niewątpliwe budowa będzie tańsza. Przypomnę, że inicjatorem referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy jest burmistrz Ursynowa.


Nie ma gwarancji, że Warszawa dostanie pieniądze na domknięcie ekspresowej obwodnicy w całości od południa i od wschodu - informacje "Gazety Stołecznej" potwierdził w rozmowie z Radiem TOK FM minister transportu Sławomir Nowak.
- Nie jest to łatwy temat - przyznał Nowak w poniedziałek rano, odpowiadając na pytanie, kiedy obwodnica Warszawy będzie gotowa w całości. Dodał, że jej druga część od węzła Puławska na Ursynowie do węzła Lubelska w gminie Wiązowna czeka na pieniądze z nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Zastrzegł jednak: - To niezmiernie kosztowny projekt, według szacunków inwestycja za 4,5-6 mld zł. Będziemy szukali takich rozwiązań, żeby była gotowa do realizacji. Bardzo drogi jest tunel pod Ursynowem [jego długość wyniesie 2665 m - red.], którego oczekują mieszkańcy.

W rzeczywistości domknięcie obwodnicy będzie kosztować jeszcze więcej, bo minister Nowak nie wspomniał jeszcze o jej wschodnim fragmencie przez Wesołą. Ten 20-kilometrowy odcinek, również z tunelem, ma pochłonąć około 3 mld zł. Więcej: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,14653908,Minister_transportu__Obwodnica_niezmiernie_kosztowna.html#TRLokWarsTxt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz