wtorek, 16 kwietnia 2013

Czy przez abonament RTV Tusk przegra wybory?

 
flowtv.org
Donald Tusk w 2007 roku w swoim wystąpieniu zasugerował nie płacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego i wiele osób  zaprzestało płacenia składek na rzecz telewizji publicznej.
Obecnie Poczta Polska przy udziale Urzędu Skarbowego egzekwuje zaległy abonament naliczając odsetki karne.  Rozpoczęto działania po wydaniu w dniu 16 marca 2010 r. wyroku przez Trybunał Konstytucyjny.
Poczta Polska wysyła zawiadomienie informując o wysokości zadłużenia, a po upływie 7 dni od doręczenia pisma rozpoczyna się postępowanie egzekucyjne.Tusk: Uprościmy podatki i zlikwidujemy abonament RTV

łup, PAP
31.10.2007 , aktualizacja: 31.10.2007 00:00

,, Tusk potwierdził, że jego przyszły rząd chce wycofania naszych wojsk z Iraku. Misję w tym kształcie chcemy zakończyć w 2008 r. - powiedział.

Przewodniczący PO zapowiedział ograniczenie, a potem zniesienie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Przestańmy udawać, że płacimy abonament na telewizję publiczną, a ona jest telewizją rządową. Będziemy chcieli wyegzekwować misyjność mediów. Będę zawsze wszystkim mówił kolegom z PO i PSL, że kto rządzi mediami publicznymi, przegrywa wybory. Chcę - powiedział - żeby wybili sobie wreszcie z głowy to, że muszą być koniecznie w mediach publicznych. Ta ekipa zrobiła z telewizji publicznej rzecz najgorszą, mamy zwyrodnienie w ośrodkach regionalnych. Wszystkich, którzy tak drastycznie nadużyli mediów publicznych do własnych celów politycznych, czeka bardzo surowe rozliczenie. Nie wykluczam, że także w trybie karnym. Nie chcę straszyć prywatyzacją, lecz oczekuję od mediów publicznych misji.”  ( gazeta.pl)

Czy nie dotrzymanie słowa, może stać się przyczyną przegrania następnych wyborów? Ostatni sondaż pokazuje, że może tak się zdarzyć.


 

6 komentarzy:

 1. To raczej nie pierwsze, nie dotrzymanie słowa. Tak czy owak, faktycznie problem jest. Moja babcia zaprzestała płacenia abonamentu, zachęciła do tego moją mamę no i ciekawe jak to teraz będzie :/ No bo skoro wszyscy ie płacą, to po co płacić, za coś za co nikt nie płaci ,,ech

  OdpowiedzUsuń
 2. zgadzam sie z kolezanką powyżej oby przegrał.

  z chęcią bedę czytać Twoje opinie na temat nowości rządowych. takich blogów nam potrzeba ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. I was recommended this web site by my cousin.
  I'm not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my problem. You're wonderful!
  Thanks!

  Stop by my web blog ... http://cheapviagragenericzbn.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ludzie zaprzestali płacić, a teraz przychodzą rachunki w wysokości 1500 zł ... i kto za to odpowiada? Ludzie ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ludzie przestali płacić, bo to haracz za posiadanie telewizora. Pewnego rodzaju podatek. Tylko dlaczego mamy płacić podwójnie? O wiele łatwiej byłoby ściągnąć te pieniądze od dostawców telewizji cyfrowej. Bo tu nie zapłacenie rachunku oznacza odcięcie sygnału. Na pewno zmobilizowałoby to bardziej ludzi do regularnego płacenia abonamentu. Jednego abonamentu.

  OdpowiedzUsuń