wtorek, 1 stycznia 2013

Minister skarbu podpisał akt założycielski Celowej Spółki InwestycyjnejMinister skarbu Mikołaj Budzanowski podpisał 30.12.2012r akt założycielski Celowej Spółki Inwestycyjnej. W pierwszym kwartale 2013 r. ma być wyłoniona rada nadzorcza oraz zarząd spółki, która działalność operacyjną ma rozpocząć w drugim kwartale 2013 r.  
"Utworzono drugi, obok Banku Gospodarstwa Krajowego, filar programu (Inwestycji Polskich - PAP). W pierwszym kwartale 2013 r. zakończą się procedury konkursowe, które będą miały na celu wyłonienie docelowego składu rady nadzorczej oraz zarządu, zaś do końca przyszłego roku spółka zaangażuje się finansowo w pierwsze rentowne projekty" - poinformował resort skarbu.
Resort poinformował, że spółka rozpocznie działalność operacyjną w drugim kwartale 2013 r. "W pierwszym roku działalności spółka skupi się na aktywnym poszukiwaniu projektów oraz edukacji inwestorów, promując formułę partnerstwa publiczno-prywatnego.
Program Inwestycje Polskie zapowiedział premier Donald Tusk w tzw. drugim expose, wygłoszonym 12 października tego roku. Na rozwojowe dla kraju inwestycje zostanie przeznaczony zamrożony dziś kapitał, czyli udziały skarbu państwa w spółkach publicznych. Środki te nie obciążą ani długu, ani deficytu publicznego. Będą inwestowane w realizację długofalowych i rentownych projektów infrastrukturalnych, jak inwestycje elektroenergetyczne, gazowe, drogowe i telekomunikacyjne.
W czwartek rząd dał zgodę na wniesienie udziałów PGE, PKO BP, PZU i Ciechu do CSI i BGK. Jest to zgoda na specjalny tryb zbycia udziałów w spółkach PGE, PKO BP, PZU i Ciech, poprzez ich wniesienie do Celowej Spółki Inwestycyjnej i do BGK - poinformował CIR w komunikacie w czwartek. (PAP)
.  . .   biznes biznes biznes biznes biznes biznes biznes biznes biznes biznes biznes biznes biznes biznes
Spółka będzie inwestować głownie w rury, tj. sieć przesyłową dla gazu, głównie z nowo budowanego gazoportu w Świnoujściu, elektrownie i A1 Łódź- Pyrzowice. 


A jakie są Wasze propozycje wykorzystania kapitału spółki CSI na inwestycje?  


 r

4 komentarze:

 1. Trwonienie pieniędzy po polsku, poprzez coraz bardziej rozbuchaną administrację, "dobra" furtka dla kolejnych stołków i korupcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Około 100 spółek Skarbu Państwa został sprywatyzowanych w 2012r. Stołki zostały zabrane, pora tworzyć nowe w nowym roku.

   Usuń
 2. Ostateczna nazwa to Inwestycje Polskie Rozwojowe SA

  OdpowiedzUsuń