poniedziałek, 14 stycznia 2013

Minister Nowak chce ograniczyć gminne fotki.

Ministerstwo transportu chce, aby fotoradarami zajmowała się głównie ITD ( Inspekcja Transportu Drogowego). Obecnie czynnych fotoradarów posiada około 320, a do końca roku liczba ma wzrosnąć do pół tysiąca.Ponadto ITD posiada około 90 nieoznakowanych pojazdów z wideo rejestratorami.

Straże miejskie i gminne mają około 240. Stawiają je tam, gdzie jest najłatwiej złapać kierowcę za przekroczenie prędkości. Ministerstwo transportu przygotowuje zmiany w przepisach, które nakazywałyby stawiać fotoradary ( śmietniki) tylko w miejscach niebezpiecznych ( czarne punkty, tam gdzie był wypadki, itp.)

Minister Rostowski zaplanował w budżecie na ten rok wpływy z ,, fotek" na 1,5 mld złotych, więc ITD uwija się jak może, żeby plan wykonać.

Zdarzyło mi się zapłacić za zdjęcie z fotoradaru, a Wam?


4 komentarze:

 1. Do mnie jeszcze żadne foto nie dotarło :D

  OdpowiedzUsuń
 2. na szczęście nie.. chyba, że w drodze jest i listonosz zaraz przyniesie :P

  OdpowiedzUsuń
 3. miałam to szczęście, że dostałam fotkę...

  najbardziej wkurzające było to, że jechałam służbowym samochodem, który na dodatek był leasing'owany, więc nie zarejestrowany na użytkownika. Zanim policja dotarła do mnie to minęło więcej niż 30 dni i sprawa automatycznie poszła do sądu. Ponoć takie przepisy. Przyszło zapłacić mandat i koszty.
  To nie było fajne :/

  OdpowiedzUsuń